نماد اعتماد وب سایت دکادیزاین
مقاله

طراحی ریسپانسیو و یا واکنشگرا چیست ؟

طراحی ریسپانسیو و یا واکنشگرا چیست ؟Reviewed by دکادیزاین on Jan 5Rating: 5.0طراحی ریسپانسیو و یا واکنشگرا چیست ؟در این مقاله از وب سایت دکادیزاین ، قصد داریم تا مفهوم طراحی ریسپانسیو ( responsive ) و یا واکنشگرا را به شما توضیح دهیم و مزایای آن را با هم بررسی کنیم .

بنام خدا و سلام .

در این مقاله از وب سایت دکادیزاین ، قصد داریم تا مفهوم طراحی ریسپانسیو ( responsive ) و یا واکنشگرا را به شما توضیح دهیم و مزایای آن را با هم بررسی کنیم .

 

اگر تا کنون وب سایت های مختلفی را در دستگاه های مختلف بررسی کرده باشید ، حتما دیده اید که بعضی از وب سایت ها ظاهر بهتر و خوانا تری در موبایل ها دارند و نیازی به زوم کردن در آنها نیست .

به طراحی اینگونه وب سایت ها ، طراحی واکنشگرا یا ریسپانسیو میگوبند ، اینگونه وب سایت ها معمولا تجربه بهتر و جذاب تری را برای بیننده ایجاد میکنند .

اما نگاهی دقیق تر به طراحی ریسپانسیو :

همانگونه که در تصویز سمت چپ مشاهده میشود ، وب سایت بطور کامل و با ظاهر واقعی در موبایل دیده میشود ، چنانچه بیننده بخواهد مطلبی را بخواند ، حتما باید زوم کند که این یک عمل خسته کننده برای بیننده سایت میباشد .

اما در تصویر سمت راست ، محتوا با ظاهری بهتر و خوانا تز قابل رویت هستند که بسیار بسیار راحتتر و بهتر برای بیننده خواهد بود .

این مطلب بروز خواهد شد !